Panele korkowe – podłoga, która może naśladować nawet kamień

Podłogi kamienne są drogie, płytki kłopotliwe w układaniu. Można mieć jednak podłogę wyglądającą jak kamień czy gres, choć będąca w rzeczywistości panelami!

Podłoga korkowe wyglądają bardzo efektownie, ale to nie koniec ich zalet. Występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, która pozwala naśladować im np. drewno, ceramikę czy kamień. Tak szeroki wybór umożliwia dopasowanie podłogi z korka do niemal każdego wnętrza.

Przykładem może być korkowa podłoga w odcieniu beżu – z powodzeniem może imitować wzór marmuru – ułożona w przestronnym wnętrzu będzie wyglądała jak podłoga z kamienia – ale będzie lekka, łatwa w montażu oraz… ciepła.

Panele z korka, które wyglądają jak kamień

Panele podłogowe z korka są bardzo elastycznymi pokryciami podłogowymi, dzięki czemu zwiększa się komfort chodzenia po takiej podłodze. Dzięki temu, że podłoże jest sprężyste, nacisk na stawy i kręgosłup jest mniejszy.

Wśród zalet paneli korkowych nie może oczywiście zabraknąć także informacji, że korek ma doskonale właściwości akustyczne, dzięki czemu dobrze tłumi dźwięki stąpania.

Korkowe panele

Wadą tego typu podłóg może być natomiast ich cena… W niektórych sklepach ceny podłogowych paneli z korka rozpoczynają się do trzystu złotych za metr kwadratowy. Miłośnikom kamiennego designu na pocieszenie dodamy, że jest to i tak znacznie niższa cena, niż ta, którą musieliby poświęcić na wykonanie podłogi z kamienia!

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>